Okulary INTEL Vaunt – Smart okulary intela rysujące obraz na siatkówce oka laserem

Smart okulary Intel Vaunt

Intel stworzył inteligentne okulary, które wyglądem nieznacznie się różnią od tych, które nosisz. Za wyświetlanie a raczej projekcję obrazu odpowiada laser o bardzo małej mocy umieszczony w zauszniku okularów. Laser emituje wiązkę pod odpowiednim kątem na jedno ze szkieł okularów, wiązka ta ulega odbiciu i trafia bezpośrednio na siatkówkę oka.

 

Okulary intelRozwiązanie takie niweluje konieczność umieszczania wyświetlacza bezpośrednio przed okiem, a tym samym okulary nie wyglądają „dziwacznie” jak rozwiązanie Googla. Projekcja bezpośrednio na siatkówce oka gwarantuje również odpowiednią ostrość bez względu na posiadaną wadę wzroku.


Rozdzielczość uzyskiwanego obrazu to 450×150 punktów i jest wystarczająca do wyświetlania podstawowych informacji np z nawigacji czy też smartfona o otrzymanej właśnie wiadomości.
Jednak ze względu na pośrednie odbicie wiązki lasera o szkło okularów obraz może się przemieszczać przy ich poruszaniu.

Okulary Intel posiadają wbudowane funkcje kompasu i akcelerometru ., które mogą być wykorzystane przez np aplikację w połączonym z nimi smartfonie.

INTEL nie planuje bezpośredniego wejścia na rynek, lecz chce udostępnić okulary producenton OEM wraz z platformą programistyczną, dzięki której producenci aplikacji będą mogli sami decydować jakie treści mają się wyświetlać na siatkówce oka.