Chodzący robot oparty o ARDUINO

Kup teraz robota

Chcesz zacząć przygodę z programowaniem od zbudowania własnego robota? Możesz go zbudować zaledwie kilkadziesiąt minut i zanurzyć się w świat programowania!!
Poznaj nasz najnowszy zestaw – robot do samodzielnego montażu oparty o ARDUINO NANO.  Zestaw zbudowany na bazie Rob

 

ot Otto – rozwiązanie Open Source i Open Hardware.

W zestawie znajdziesz wszystkie niezbędne części do zbudowania robota,  który może chodzić , tańczyć, omijać przeszkody i wydawać dźwięki.
Robot sterowany jest modułem zgodnym z ARDUINO NANO wraz z rozszerzeniem do którego  bez problemu podłączysz dostarczone elementy elektroniczne.

Wystarczy tylko śrubokręt i około 30 minut by złożyć robota i przygotować go do programowania.

Środowisko ARDUINO jest idealnym rozwiązaniem dla osób wkraczających w świat programowania. Wystarczy podłączyć robota kablem USB to komputera ,  uruchomić oprogramowanie ARDUINO IDE i już jesteśmy gotowi do wgrania robotowi oprogramowania.

Dostarczony w zestawie ultradźwiękowy czujnik zbliżeniowy wykorzystywany jest jako oczy robota, reagujące na napotkane przeszkody.

 

W programie możemy np. określić reakcję na napotkanie przeszkody , np. kazać dla robota zatańczyć i obrócić się o kilka kroków.
To co zrobi robot, zależy jedynie od Twojej wyobraźni.

 

Robot Oparty o arduino nano

Kup teraz robota

Chodzący robot oparty o ARDUINO

 

Dostarczony w zestawie buzzer (głośniczek) może służyć jako sygnalizator nastroju, odległości do przeszkody a nawet jako głośnik emitujący muzykę.

W zestawie znajdziesz również instrukcję montażu, dzięki której bez problemu postawisz robota na nogi.

Dla osób , które dopiero rozpoczynają przygodę z programowaniem , przydatnym może się okazać środowisko MBLOCK (opary o technologię SCRATCH) , dzięki któremu możesz zaprogramować robota za pomocą układania na ekranie klocków poleceń.
mblock dla robota

Ułożone w ten sposób polecenia mogą być bezpośrednio wgrane do robota. Możemy również zobaczyć jak wyglądają te polecenia w języku zgodnym z ARDUINO.

Programowanie robota OTTO

Robot ten jest rozwiązaniem OPENSOURCE , dzięki czemu bez problemu pozyskamy przykłady programów dzięki którym robot może zatańczyć  np. taniec z teledysku Smooth Criminal , śpiewać, skakać , omijać przeszkody.

Zbuduj własnego robota

Robota możesz później rozbudować np. o czujnik dotyku, czujnik temperatury , ciśnienia , światła.. Wystarczy , że dołożysz diodę LED i już możesz
Możliwe jest również wmontowanie modułu Bluetooth i wydawanie poleceń robotowi bezpośrednio z aplikacji umieszczonej na smartfonie.

Nie traktuj tego zestawu jak zabawkę, potraktuj jak zestaw edukacyjny , dzięki któremu poznasz konstrukcję robotów i  ich mechaniki.

Kup teraz robota